Güneş Kremi

4.8 Puan | 4 Oy 13724

Güneş Kremi


Kozmetik


Sabit fiyatlı Kargo (4,00TL)
Fiyatı : 15,00TL KDV Dahil 15.00 TRY

Stoklarda tükendi.

Güneş Kremi


doa güneş kremi cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumak için tasarlanmıştır. Ürün yüksek güneş koruması sağlar. 100 ml ve spf 50 olarak üretilir.
 

Güneş Kremi Kullanımı


Ürün güneşe maruz kalmadan minimum 20 dakika önce uygulamalıdır. En az 2 saatte bir uygulamayı tekrarlayınız. Yetişkin bir insan vücudu için gereken güneşten koruyucu ürün miktarı 2 mg/cm2 dir. Bu miktar da yaklaşık 36 gram (6 tam dolu çay kaşığına) eşdeğerdir.

Uygulanması gereken miktarı azaltmak koruma düzeyini önemli ölçüde azaltacaktır.

Güneşten korumanın devamlılığını sağlamak için özellikle terledikten, yüzdükten veya havluyla kurulandıktan sonra güneş kremini tekrar sürmelisiniz. 
 

Güneş Kremi Uyarılar


Bebek ve küçük çocuklar için kullanılmaz. Haricen kullanım içindir. Göze temasından kaçınınız. Göze teması halinde bol suyla durulayınız. Yanlışlıkla yutulması durumunda veya ürünün kullanımı ile meydana gelebilecek istenmeyen bir etkiyle karşılaşılması durumunda doktora danışınız. Oda sıcaklığının altında serin ve kuru yerlerde, kapağı kapalı olarak çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz. 
 

  • Plaj vb. alanlarda ise gölgede ve çanta içerisinde muhafaza ediniz.
  • Güneşten koruyucu ürün kullanıldığında dahi güneşte çok uzun süre kalmayınız
  • Güneşe fazla maruz kalmak sağlık açısından ciddi anlamda tehlikelidir.
  • Güneşe özellilkle 11.00 ile 16.00 arası güneşten fiziksel olarak korunmaya dikkat ediniz. Güneşe maruz kaldığınızda şapka, gözlük gibi temas kesici kıyafetler kullanınız.
  • Ürünün özelliğinin değiştiğine işaret eden renk, koku, homojenlik gibi parametrelerde değişiklik gözlenmesi durumunda ürünü kullanmayınız. Ürünü kullandıktan sonra ağzını sıkıca kapatınız
  • Benzophenone-3 içerir. Ürün içerisindeki benzophenone oranı %0,5 dir. 

​Not: Benzophenone AB (avrupa birliği) mevzuatına göre , ABD mevzuatına göre %6, Japonya mevzuatına göreyse %5 kullanımına izin verilen bir güneş koruyucudur. Kullandığınız güneş koruyucuların çoğunda hem uva hem de uvb karşıtı koruma için kullanılan bir maddedir. Doa güneş koruyucu üründe ise %0,5 kullanılır. Yani AB mevzuatının izin verdiği aralığın 20 de biri, abd mevzuatının 12 de biri, japon mevzuatının ise onda biri kadar kullanılır. Ürün kullandığımız hafif dokulu olarak geliştirilmiş özel güneş koruyucu hammadde içinde olduğu için bu  madde güneş koruyucu içerisinde bulunuyor.

 

Güneş Kremi İçindekiler


İçindekiler/Ingredients: Deionized Water, Isopentyldiol, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Titanium Dioxide, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Squalane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Benzophenone-3, Butylene Glycol, Sodium Acrylates Copolymer, Lecithin, Phospholipids,  Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerine

Sevgili Tüketicilerimize Bilgiler

Sevgili tüketici bizi bu günlere getirdiğin desteğini esirgemediğin için çok teşekkürler. Elindeki güneş kremi bu sene boyunca siz sevgili müşterilerimize şükranımızı sunmak amacıyla düşük kar marjıyla, 15 tl fiyattan sana sunuluyor. Tabi siteye üyeysen krem 13,5 liradan sana ulaşacak. Şimdi fiyatı neden ucuz sorusunu soranları zahmetten kurtaralım. Çünkü güneş kremi maliyeti belli bir ürün ve çok maliyetli malzemeler değil, üstelik biz çok özel kremleştirici ajanlar ve özel filtreler kullanmamıza rağmen çok maliyetli değil. Bizde her zamanki gibi maliyetin üzerine kar ekleyerek size sunduk. Bizce minicik güneş kremi neden o fiyatlara satılıyor diye sormanız daha doğru olur. Sonuçta maliyeti belli olan malzemeler bunlar bizde esasen 50 ml kremleri neden o fiyatlara sattıklarına senelerdir anlam veremiyoruz. 

Güneş kremlerindeki spf yani türkçe GKF (güneş koruma faktörü) bir çok tüketicinin seçimini belirleyen ana etmen, ancak unutmayın ki yüksek faktör daha çok koruma değil. Faktör dediğiniz olay sizi güneşten koruma zamanıyla belirlenir. Yani ben sabah sürdüm 50 faktör kremi güneşten korunurum deme, korunmazsın, terledikçe kremi yenile, çünkü terledikçe koruyucuyu ter yoluyla atıyorsun ve o sabah sürdüğün krem seni korumuyor.

Güneş koruyucu kremler tenin rengine göre etki farkı gösterirler. Yani esmer tenliler güneşe karşı daha dirençli cilde sahiptirler. Güneş kremleri pazarlanırken ozon tabakası delindi, güneş ışınları çok zararlı, korunmazsanız çok kötü olur gibi algı operasyonlarıyla pazarlanır. Güneşten krorunmak tabi ki önemli ama bunu yaparken, aşırı panik yapmanıza gerek yok, asıl düşünmeniz gereken konu, güneş kremi kullanım miktarı ve yenileme sıklığıdır. Yeteri kadar güneş kremini, terledikçe, suya maruz kaldıkça ve bunlar olmasa dahi 3 saatte bir tekrarlamanız faydanızadır.

Güneş kremini güneşe maruz kalıyorsanız kullanın, yani gün içinde dışarıda vakit geçirdiğinizde kullanmalısınız, evden işe, işten eve gidip gelirken büroda, ofiste, plazada, kapalı alanlarda çalışanların güneş kremi kullanması çok da gerekmez. Ama güneşe maruz kalan bir işiniz varsa kullanmanız faydanızadır. Güneş kremlerini eğer aşırı beyaz tenli, ve hassas bir cildiniz yoksa yaz kış kullanmayın, ülkemiz için ortalama olarak nisan- ekim ayları arasında kullanabilirsiniz.

Bütün yükü güneş kremlerine yükleyerek güneşten korunamazsınız, şapka, koruyucu kıyafetler, gölge alanlarda bulunmak en güzel korunma yöntemidir, krem sadece size yardımcı olur, özellikle saat 10 ve 16 arası mümkün mertebe güneşten fiziksel korunmaya çalışın.

Güneşten korunmak sadece yüzünüzle olmaz, kol ve bacaklarınız boyun bölgeniz, kısacası, güneşe maruz kalan her bölgenin korunması gereklidir. Ama tekrar hatırlatmak isterizki fiziksel korunma yani kıyafetler oldukça önemlidir, Ayrıca dışarıda oturacağınız zaman branda, şemsiye, tente altlarını tercih ediniz.


en iyi güneş kremi, yağlandırmayan güneş kremi, hafif güneş kremi, 50 faktör güneş kremi güneş koruyucu krem, yağsız güneş kremi, en ucuz güneş kremi, güneş kremi fiyatı güneş kremi satın al

Sevinç Barbaros 2017-04-09

Değerlendirme : Değerlendirme yapılmadı.

Benzophenone-3 az kullanılmış ama bu cildimiz için daha zararlı olan uva dan yeterince koruyacak mi. Bugün sipariş vermeyi düşünüyorum.ondan soruyorum

Rukiye 2017-04-17

Değerlendirme : 4 puan

Ürün yüze hafif bir beyazlık veriyor bu benim çok hoşuma gitti ve sürümü çok kolay daha önce hamilton kullanmıştım cildimde yanma olmuştu bıraktım ve bu kremi sipariş ettim şimdilik memnunum bir sıkıntı yaşamadım teşekkürler doakimya umarım fiyatı yükseltmezsiniz stok mu yapsam diye düşünmüyor değilim

Betül Zehra 2017-11-14

Değerlendirme : 5 puan

Sürümü çok kolay ve krem çok hoş .. Ben cok beğendim.. Emeğinize sağlık .. Teşekkürler

Burcu 2018-01-12

Değerlendirme : Değerlendirme yapılmadı.

Merhaba cildim çok yağlı genelde güneş kremleri parlama ve sivilcelenme yapıyor kreminiz bu konuda nasıl yani yağlı ciltte sorun oluşturur mu

Esra 2018-04-27

Değerlendirme : 5 puan

Cildim yağlı. Fakat yağlanma yapmıyor. Yapısı ince, ıslak ıslak durmuyor ve yüze verdiği hafif beyazlık rahatsız etmiyor. İzmir'den istanbul'a 2 günde gelmiş olması da takdire değer. Teşekkürler

didar 2018-05-02

Değerlendirme : 5 puan

çok güzel güneş kremi cildim 2dk emiyor ve hafif beyazlık katıyor çok memnunum

Yorum yap

Kötü İyi

PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.